Aminokwasy proste – łatwe do spożycia preparaty

Aminokwasy proste są jednym z najważniejszych składników dla organizmu ludzkiego, który na dodatek narażony jest na intensywny wysiłek fizyczny, czyli np. dla sportowców. Służą one do budowy białek. To właśnie z białek składa się masa mięśniowa. Aminokwasy, dzięki białkom, wędrują do różnych miejsc, po całym organizmie ludzkim.

Czas na zażycie aminokwasów

aminokwasy proste

Uwaga! Wyróżnia się dwie najlepsze pory na spożycie tego typu odżywek. Pierwsza – zaraz po przebudzenie, najlepiej ze śniadaniem, jeżeli tylko istnieje taka możliwość. Po nocnej regeneracji, organizm jest na etapie katabolicznym, niszczącym tkani mięśniowe. Aby zahamować ten proces, przydałaby się dobra dawka aminokwasów, które hamują tego typu działania, doprowadzając do powstania białek. Druga pora to okres przed treningiem. Wiele osób błędnie myśli, że aminokwasy proste najlepiej zażywać po treningu. Polecanym rozwiązaniem jest również spożywanie treningów w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Wolna forma aminokwasów

Tak wiele osób nazywa standardowo dostępne na swiatsupli.pl aminokwasy proste. Skąd wzięła się ta nazwa? Wszystko przez to, że są one wolne od wiązań chemicznych, dzięki czemu od żołądka trafiają prosto do jelita cienkiego. Z jelita wchłaniane są bardzo szybko do krwioobiegu. Są więc to zdrowe, polecane preparaty, które trzeba przyjmować w określonych dawkach. Jakich? To wszystko zależne jest od tego, z jakim wysiłkiem fizycznym ma się do czynienia. Dzięki aminokwasom do komórek trafiają również inne, ważne substancje odżywcze.