Czym jest carbo?

carbo suplement

Na rynku dostępne jest bardzo wiele różnych odżywek dla sportowców. Jednym z nich jest carbo. Ale czym tak naprawdę są węglowodany carbo i czy warto je przyjmować?

Czym jest carbo?

Suplementy tego typu składają się z węglowodanów (mogą to być węglowodany wolno, średnio lub szybko uwalniane, a także ich mieszanki). Często do tego dodaje się też różne witaminy i minerały niezbędne w zdrowej diecie i wspomagające organizm podczas ćwiczeń. Najczęściej dodaje się do nich witaminy z grupy B, które odpowiadają za wspomaganie pracy naszego organizmu oraz mają ogromny wypływ na układ nerwowy. Oprócz tego, stymulują też połączenia mózgowo-mięśniowe. 

carbo suplement

Co jeszcze znajdziemy w carbo?

carbo węglowodany

Bardzo często dodaje się do nich magnez czy podobne mu elektrolity. Dzięki temu uda nam się uniknąć skurczów mięśni, które potrafią naprawdę utrudnić ćwiczenia. Najważniejsze jednak są węglowodany carbo, które dodają nam energii. Dzięki przyjmowaniu tego rodzaju odżywek będziemy w stanie ćwiczyć dużo dłużej, a nasze treningi będą bardziej intensywne. Mogą z nich korzystać wszystkie osoby, które są aktywne fizycznie, a nie tylko zawodowi sportowcy. Często korzystają z nich osoby, które trenują różnego rodzaju sztuki walki. 

Ile to kosztuje?

Carbo jest jednym z najtańszych suplementów dostępnych na rynku. Wynika to z tego, że wszystkie składniki, które się w nim znajdują są bardzo tanie. Mimo niskiej ceny, tego rodzaju środki są bardzo skuteczne. Ich cena może wzrosnąć w momencie, kiedy są one łączone z innymi, droższymi suplementami.