Dlaczego warto odwiedzić sklep z odżywkami?

biceps

Intensywny trening na siłowni wzmacnia mięśnie i stawy, wpływa na poprawienie wydolności, lepsze samopoczucie oraz wygląd ciała. Niekiedy jest jednak mocno obciążający dla organizmu, dlatego decydując się na regularne wizyty na siłowni, warto również zwrócić uwagę na odpowiednio zbilansowaną, zdrową dietę oraz właściwie dobraną suplementację. Organizm, który nie będzie dobrze odżywiony, może nie podołać naszym oczekiwaniom i zamiast progresować, zacznie być mniej wydolny, osłabiony i podatny na kontuzje. Tak, jak podczas wizyt na siłowni warto zasięgnąć rady trenera personalnego, który dopasuje trening do naszego ciała, również jadłospis powinien być ułożony przez specjalistę w dziedzinie dietetyki. Taka osoba nie tylko w odpowiedni sposób dobierze posiłki, ale również wskaże składniki, które należy suplementować w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego. Często specjalistyczną wiedzą o odżywkach i produktach wspierających osoby trenujące, posiada też personel sklepu z odżywkami. Jeśli więc myśli się o swojej przygodzie na siłowni na poważnie, warto odwiedzić to miejsce, aby wesprzeć organizm w budowaniu masy mięśniowej oraz regeneracji. 

Kto powinien odwiedzić sklep z odżywkami?

Na pewno osobami, które powinny pójść do takiego miejsca, są wszyscy początkujący, którzy chcą dopiero rozpocząć suplementację i niekoniecznie wiedzą, jakie składniki odżywcze są im potrzebne. Osoby odpowiedzialne za sprzedaż produktów powinny przeprowadzić krótką rozmowę z kupującym, z której dowiedzą się, na jakich efektach treningowych zależy ich klientom najbardziej. Po takiej konwersacji można będzie przejść do wyboru odżywek i wspomagaczy, mając przy tym pewność, że decyzje te będą bezpieczne. Z rad personelu sklepu z odżywkami mogą też skorzystać wszyscy ci, którzy mają już doświadczenie w suplementacji, jednak chcą ją wzmocnić lub postawić nowy priorytet treningowy. W takim przypadku również pomoc specjalistów może okazać się niezbędna, aby proces zwiększania dawek produktów odbył się w bezpieczny dla zdrowia sposób.

Co można znaleźć na półkach sklepu?

Pierwsza wizyta w sklepie z odżywkami może okazać się nieco przytłaczająca, ponieważ na półkach znaleźć można tysiące przeróżnych produktów o nieznajomych nazwach. Sklep z odżywkami (link) zazwyczaj jest wyposażony w wiele produktów dla sportowców, które są opisane poniżej.

Odżywki białkowe

Są to jedne z najbardziej popularnych produktów, z których korzystają osoby uczęszczające na siłownię. Odżywki białkowe dzięki zawartości niezbędnych aminokwasów wspomagają pracę, przyrost oraz regenerację mięśni. Producenci oferują szereg różnych możliwości wyboru: od białek serwatkowych po wegańskie, na przykład sojowe. Odżywki białkowe są bardzo uniwersalnym wyborem: mogą stanowić zamiennik posiłku, dobrze sprawdzają się jako potreningówka oraz można ich używać jako dodatek do jedzenia, dzięki czemu w łatwy i przyjemny sposób zwiększy się ilość białka w diecie.

Odżywki przedtreningowe

białko

To mieszanki substancji poprawiających skupienie oraz wydolność psychofizyczną. Składniki, które się w niej znajdują znacznie podnoszą energię, dzięki czemu trening staje się łatwiejszy i przyjemniejszy. Co więcej przedtreningówki mają w składzie substancje, które wykazują korzystny wpływ na wzrost masy mięśniowej. Te odżywki występują w formie proszku do rozmieszania z wodą lub małych, wygodnych shotów przedtreningowych. Używając tego typu produktów należy zachować ostrożność i ściśle stosować się do zaleceń producenta, ponieważ ze względu na zawartość mocno stymulujących substancji, mogą wywoływać niepożądane efekty uboczne.

Potrenigówki

To suplementy, które zażywa się zaraz po treningu, aby wspomóc regenerację ciała i dostarczyć mu wszystkich niezbędnych substancji, które wydalone zostały z organizmu podczas ćwiczeń wraz z potem. W składzie potreningówek znajduje się białko, węglowodany, elektrolity oraz witaminy i minerały.

Witaminy, minerały, adaptogeny

Organizm, który często narażany jest na wysiłek fizyczny, potrzebuje wsparcia nie tylko w postaci białek czy stymulantów, ale również witamin i minerałów. W sklepach z odżywkami nabyć można odpowiednie suplementy dobrej jakości, które skomponowane są we właściwy dla trenujących sposób. Ciekawą propozycją są również adaptogeny, czyli substancje roślinne, które pomagają organizmowi radzić sobie ze stresem. A jak wiadomo, mocny trening jest stresem dla całego ciała.

Korzyści wynikające z korzystania z profesjonalnych sklepów z suplementami

Wśród głównych korzyści odwiedzania sklepów z odżywkami można wymienić:

  • profesjonalna pomoc personelu, co wiąże się z bezpieczeństwem użytkowania odżywek i suplementów;
  • możliwość wyboru produktów dopasowanych indywidualnie;
  • możliwość poszerzania wiedzy na temat substancji wspomagających organizm w czasie ćwiczeń;
  • lepsze wyniki treningowe.