Jak ułatwić sobie zrzucenie zbędnych kilogramów?

Każdy, kto chciałby zrzucić zbędne kilogramy wie, że musi zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii oraz wprowadzić w swój dzień trochę ruchu. Odchudzanie można jednak przyspieszyć i znacznie sobie ułatwić. Jak to zrobić?

Przyspieszenie metabolizmu

Sekretem szybkiego odchudzania jest przyspieszenie metabolizmu. Dzięki temu organizm lepiej i szybciej radzi sobie z przyjmowanymi wraz z jedzeniem kaloriami. Metod przyspieszenia jest wiele, najprostszym rozwiązaniem jest zażywanie suplementów, które wspomagają odchudzanie. Suplementy na redukcje najczęściej zawierają:

  • wyciąg z pieprzu,
  • wyciąg z zielonej herbaty,
  • wyciąg z pestek mango,
  • wyciąg z ananasa,
  • wyciąg z papryczki chili.

Substancji, które mogą przyspieszyć metabolizm jest o wiele więcej. Warto, więc sprawdzać skład suplementów oraz porównywać dawki substancji aktywnych i wybierać te, które najbardziej odpowiadają indywidualnym potrzebom.

Dużo wody

Jedną ze znanych już tajemnic odchudzania jest picie dużych ilości wody. Powinno się wypijać przynajmniej dwa litry wody niegazowanej dziennie. Działanie wody nie będzie tak efektywne jak stosowanie suplementów na redukcję, ale ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i stan organizmu. Dobrze nawodniony organizm lepiej pracuje. Co ważne, pobudza on pracę nerek, które intensywniej wydalają z ciała toksyny i substancje niepotrzebne w organizmie. Po prostu są one wypłukiwane. Duża ilość wody zmniejsza także łaknienie.