Roślinne i zwierzęce odżywki białkowe: jaka jest różnica?

odżywka białkowa

Na rynku istnieją różne formuły suplementów sportowych: niektóre sugerują, że ich skład jest roślinny, inne, że zwierzęcy. Wszystkie one są przeznaczone do regeneracji mięśni po treningu. Jaka jest więc różnica między jednym a drugim?

Co to jest odżywka białkowa?

Odżywka białkowa jest makroskładnikiem odżywczym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wśród istniejących rodzajów makroskładników odżywczych, białka są niezbędne, podobnie jak zdrowe tłuszcze, węglowodany i spożywana woda.

Jednak nie wszystkie pokarmy wegetariańskie zawierają wszystkie niezbędne minimalne wartości, chociaż równowaga i suma pomiędzy nimi zaspokaja tę ważną potrzebę. W każdym razie różnorodność źródeł białka jest bardzo ważna. Odżywka białkowa również w wersji wegańskiej można znaleźć w sklepie internetowym swiatsupli.pl.

Dlaczego potrzebujesz białka po treningu?

Białko spełnia bardzo ważną funkcję w mięśniach: odpowiada za prawidłową syntezę mięśni.

Biorąc pod uwagę, że nasze ciała zużywają od 20 do 30 gramów białka podczas naprawy każdego mięśnia, nie można podejmować takiego ryzyka. W związku z tym, jeśli system załamuje się w dorosłości i nie może przetwarzać lub ma bardzo niski poziom białka, lub więcej białka jest spożywane, prawdziwym rozwiązaniem jest uciekanie się do suplementów.

Fakt, że białko wspomaga wzrost mięśni nie oznacza, że samo spożywanie go w postaci suplementu sportowego wystarczy, aby odwrócić ten proces.

odżywka białkowa

Jakie są najlepsze źródła białka pochodzenia roślinnego?

Niektóre pokarmy roślinne zawierają minimalne ilości białka roślinnego, aby utrzymać aktywność: fasola, migdały, soczewica, jak również nasiona konopi, spirulina, ciecierzyca i quinoa, na przykład; są one bogate w białka roślinnego.

Teraz, jeśli nie masz dużo czasu na gotowanie, masz pracę, która wymaga dużo podróżować, pracować długie godziny lub wykorzystać swój wolny czas, aby utrzymać pracę, w siłowni lub w domu, wysokiej jakości suplementy białkowe na bazie roślin uzupełniają niezbędny wkład dla organizmu do prawidłowego funkcjonowania.

Jak powstają odżywki białkowe?

Aby zrozumieć różnice między odżywkami białkowymi roślinnymi i zwierzęcymi, pierwszym krokiem jest poznanie sposobu ich wytwarzania. W przypadku odżywek białkowych pochodzenia zwierzęcego mleko płynne jest odprowadzane za pomocą filtrów. Rezultatem jest koncentrat białka serwatkowego. Przed włączeniem do suplementów sportowych przechodzą proces suszenia.