Shoty przedtreningowe – sposób na pobudzenie przed treningiem

Każdemu może przytrafić się gorszy dzień, lecz trening musi być zrobiony. W takich okresach dobrze sprawdzają się shoty przedtreningowe. Dodają one energii oraz skupienia, które utrzymują się przez cały trening. Nadają się one dla każdego – zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego, ponieważ dodają motywacji i wytrzymałości, która znacznie polepszy efekty naszego treningu. 

Czy przedtreningówki są bezpieczne?

przedtreningówka

Każdy preparat ma konkretny czas, który jest wymagany, aby wszystkie składniki przedostały się do krwioobiegu. Należy je brać – jak sama nazwa wskazuje – przed treningiem, jednak trzeba pamiętać o silnym pobudzeniu, które może powodować problemy z zasypianiem. W dni nietreningowe niewskazane jest korzystanie z shotów przedtreningowych, ponieważ organizm może się do nich przyzwyczaić i nie będą one wystarczająco pobudzające przed ćwiczeniami. 

Co może wchodzić w skład przedtreningówki?

  • Podstawowym składnikiem zazwyczaj jest kofeina – działa ona stymulująco na układ nerwowy zwiększając koncentrację i refleks. Są jednak osoby, które przyjmować kofeiny nie mogą, w takim przypadku znajdziemy również preparaty bez tego składniku.
  • Tauryna – aminokwas nasilający procesy regeneracyjne, zapobiega zmęczeniu. Może wpływać na poprawę nastroju.
  • Beta – alanina – zwiększa stężenie karnozyny w organizmie, jest to białko tworzące włókna mięśniowe. Zmniejsza zmęczenie i wydłuża czas aktywności fizycznej. 
  • Witamina C – jest bardzo popularna i również w takich preparatach możemy ją znaleźć. Jako przeciwutleniacz zmniejsza poziom stresu oksydacyjnego.